Kāzas. Tas ir tikai viens vārds, bet izraisa tik daudz patīkamu asociāciju – līgava skaistā kleitā, visi tuvie cilvēki ir blakus un priecājas par jaunlaulātajiem; bankets, konkursi, jautrība. Lai šī skaistā diena paliktu atmiņās tik ilgi, cik iespējams kāzās parasti aicina profesionālu kāzu fotogrāfu, kurš iemūžinās visus skaistākos un svarīgākos momentus no dienas kad rodas jauna ģimene. Bet kā izvēlēties kāzu fotogrāfu, kurš uzņems labākos kadrus?

1. Kāzu fotogrāfu pieredze

Kā izvēlēties kāzu fotogrāfu?Mūsdienās kļūst arvien ērtāk izvēlēties piemērotu fotogrāfu, jo lielākā daļa nepieciešamās informācijas pieejama internetā, piemēram, sociālajos tīklos. Izvēloties fotogrāfu, mēs, protams, skatāmies uz viņa uzņemtajām fotogrāfijām. Diemžēl, ne visi cilvēki ir godīgi pret mums. Tādi var ielikt par savējām svešas fotogrāfijas vai nopirkt tās no citiem. Daži var izlikt tikai labākos kadrus un paslēpt neizdevušos.

Vispirms jānoskaidro fotogrāfa pieredze. Pieredzējis kāzu fotogrāfs (jā, tieši kāzu, nevis priekšmetu un tml. speciālists) zina kā atslābināt viesus, lai katrs kadrā jutās viegli un nepiespiesti. Pieredzējis fotogrāfs zina arī ko darīt, ja pēkšņi sākās pērkons, lietus vai sniegputenis, un bez stresa nāk klajā ar ieteikumu, kā to skaisti pārspēlēt, lai viesi un jaunlaulātie būtu mierīgi. Par šādu iespēju var aprunāties arī ar kāzu rīkotāju.

2. Sērija no iepriekšējām foto sesijām

Kad esat izvēlējušies fotogrāfus, kas jums šķiet piemērots apskatiet viņu sērijas no vienām vai vairākām kāzām, lai būtu skaidrs, uz ko fotogrāfs vērš uzmanību visvairāk, cik daudz veiksmīgu kadru ir no visas sērijas utt. Iedomājieties, ka šo cilvēku vietā esat jūs un jūsu kāzas un uzdodiet sev jautājumu – vai es vēlos, lai šādas fotogrāfijas būtu no manām kāzām? Ja jūs nevarat atrast foto sēriju internetā – rakstiet fotogrāfam personīgi un jautājiet.

3. Atsauksmes

Apskatiet atsauksmes, proti, to skaitu un saturu. Daudziem fotogrāfiem ir sava personīgā lapa internetā, un viņi lūdz savus klientus ierakstīt atsauksmes. Ja nav personiskās lapas, atsauksmes par fotogrāfu iespējams apskatīt sociālajos tīklos.

4. Personīgais kontakts

Personīgais kontakts arī ir ļoti svarīgs. Kad esat izvēlējies piemērotu kandidātu, vislabāk vienoties par tikšanos, lai apspriestu ieplānoto un iepazītos ar fotogrāfu kā cilvēku. Vislabāk ir iet kopā ar topošo dzīvesbiedru, lai fotogrāfs var iepazīties ar abiem. Ieteicams pierakstīt sarunas detaļas. Ja saprotat, ka jums nepatīk fotogrāfa raksturs, manieres, varbūt pat izskats (piem., sakoptība), tad labāk izvēlēties citu kandidātu, jo fotogrāfs būs kopā ar jums visu kāzu ceremonijas laiku. Un šajā dienā labāk ir baudīt tikai pozitīvas emocijas.

5. Izpildes termiņi

Jautājiet fotogrāfam, cik ātri varat saņemt fotoattēlus. Ja fotogrāfs strādā vienatnē, tad nevajadzētu ticēt tam, ka saņemsiet tās nedēļas laikā. Var gadīties, ka kādu attēlu nākas apstrādāt vairāk nekā stundu, un kāzu ceremonijā fotogrāfiju noteikti būs simtiem. Turklāt visdrīzāk, jūs neesat vienīgie fotogrāfa klienti, un arī tas var ietekmēt termiņus. Bet ne visi fotogrāfi strādā vienatnē. Ir fotostudijas, kur darbinieki strādā komandā. Piemēram, mūsu uzņēmuma fotogrāfi sastrādājas ar dizaineriem un retušētājiem, kas palīdz fotoattēlu izveidot par izcilu darbu! Fotostudijās, kur iespējams komandas darbs, termiņi var būt daudz īsāki.

6. Izmēģinājums

Lai viss izdotos perfekti, var noderēt izmēģinājums. Jūs varat veikt mēģinājuma foto sesiju ar fotogrāfu, piemēram, “Fotosesija mīlasstāsts “, kādu laiku pirms kāzām, lai fotogrāfs labāk zinātu, no kāda rakursa izdodas labākie kadri, un kas jāņem vērā, skatot fotografējamos cilvēkus dzīvē. Ja esat atradis cilvēku, kurš atbilst visiem nosacījumiem, apsveicu! Jūs esat atradis savu profesionāli!

Vēlam atrast savu kāzu fotogrāfu un, protams, labākos kadrus!